AB Kısaltması

AB ne demek? AB açılımı, AB kısaltması, AB anlamı nedir hakkında kısa özet

AB: Amerikan Borsası, Amerika ekonomisi ile dünyanın en güçlü ülkesi olmasının yanında borsalarının ve bu borsalara ait endekslerin gücü ile de anılmaktadır. Özellikle Amerika borsaları denildiği zaman akla, dünyanın en büyük şirketlerinin hisselerini barındıran New York Borsası gelmektedir. Amerikan borsaları kadar endeksleri de tüm dünyaca bilinmektedir ve bu endeksler tüm dünyaya yayılmıştır.
amerikan borsasi, amex
1908 yılında kurulan Amerikan Menkul Kıymetler Borsası, NYSE MKT LLC olarak değiştirilmiştir. Kurulduğu tarihten 1953 yılına kadar da New York Curb Borsası olarak biliniyordu. 17 Ocak 2008 yılında ise NYSE Euronext, AMEX’i satın aldığını duyurdu. 1 Ekim 2008 tarihine kadar da bu satın alma sürmüş ve tamamlanmıştır. NYSE Euronext bu satın alma sonrasında da, dünyaya Alternext European ve NYSE Alternext U.S isimlerini duyurdu. Bu isimlerde bir süre sonra terkrardan değişiklik yapılmıştır ve günümüzde en son NYSE MKT LLC olarak kalmıştır. Endeksler de New York Borsası ile birleşmiştir.

AB Kısaltması; Aynı zamanda, Adalet Bakanlığı ve Avrupa Birliği kısaltmaları olarakta kullanılmaktadır.

Bkz: http://borsanasiloynanir.co/amerika-borsalari-ve-onemli-endeksleri/

{AB} Açılımı için Toplam: Yorum yapılmış

Açılımı Nedir? – Bilgi ve Sözlük Kaynağı

Açılımı nedir, ne demektir, anlamı nedir, kısaltması nedir? Sorularına cevap bulabileceğiniz bilgi ve sözlük kaynağınız.

Sitemizi Arama Sağlayıcılarınıza Eklemek için Tıklayın